Aktiviteler

Tesis İçi

#
#

Ozon Sauna

Yararları:

Detoks Etki: Vücuttaki toksinleri ısı, nem ve ozon yardımıyla hızla vücüttan uzaklaştırır.

Dolaşımın Hızlanması: Kan dolaşımını hızlandırarak tansiyonu olumlu etkiler. Vücuttaki tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesini sağlar.

Zayıflama: Bir seans ozon sauna 300 - 500 kcal harcanmasına neden olur.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek: Böbrek yolu ile uzun sürede atılabilecek toksinlerin ter yoluyla deriden atılmasını sağlar.

Vücut Direncini Arttırmak: Mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı vücuda direnç kazandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Hormon Sistemleri Aktivasyonu: Zayıf çalışan hormonları uyararak daha normal düzeye gelmesini sağlar.

Yorgunluğu giderir, zindelik verir: Adale dokusunda birikerek yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asidin süratle uzaklaşmasını sağlar.

Ağrı Giderici Etkileri: Vücutta ağrıya neden olan ödemi vücuttan hızla uzaklaştırır.

Mikroptan Arınma: İnsan derisini dış ortamdan gelecek çeşitli mikroplara karşı korur. Ozon yardımıyla zararlı mikroorganizmaların öldürüp, etkisiz hale getirir.

Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi: Deri hücrelerini uyararak, üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücrelerin dökülerek, alttan genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Selülitleri giderir ve oluşumlarını önler: Selülit; Deri altı yağ dokusunun dolaşımının azalması ve bu dokuların oksijensiz kalmalarıyla oluşur. Ozon Sauna ile dolaşım hızlanır, adeta oksijenle yıkanan dokular daha pürüzsüz, temiz ve sağlıklı hale gelir,

Stresi ve stresin etkilerini giderir: Stres nedeniyle kasılan adale dokuları gevşer. Stresin yarattığı gerginliği alır.

Ruhsal şikayetleri azaltır: Ozon ve oksijenin insan vücudundaki hormonal sisteme etkiler ve uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerde yararlıdır.

Sedef, Akne, Egzama ve Liken gibi cilt hastalıkları ozon saunadan son derece fayda görürler.

Tesis Dışı

#
#

Doğa Yürüyüşü

Nehirler ve ormanlarla çevrilli bir sahil kasabası Ağva. Bu şanslı coğrafyada şehrin stresinden uzaklaşabilmeniz için yürüyüş rotalarını her yıl sizin için hazırlıyor ve haritalandırıyoruz.

Tekne ile Nehir Gezisi

Issız bir nehirde sessiz bir seyir! Elektrikli teknelerimizle Göksu'da nehir safarisine çıkıyoruz. Göksu'da nehir safarilerimiz 15 Mayıs- 15 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır.

#
#

Ağva Mantar Günleri

Her yıl Ekim ayında mantarların büyülü dünyasına yolculuğa çıkıyoruz. 'Yağmur'dan Sonra Ağva Mantar Günleri'nin yanı sıra, mantar sezonu boyunca Park Mandalin'de çeşitli mantar yürüyüşlerine ve organizasyonlarına ev sahipiliği yapıyoruz.

*'Yağmurdan Sonra Ağva Mantar Günleri 'bir Explore Ağva etkinliğidir.

Ağva Dolunay Partileri

Eski tarz bir kumsal eğlencesi. Mumlarla ışıklandırılımış muhteşem bir nehir ve kamp ateşleri etrafında nostaljik bir gece. Eğer bugüne kadar katılmadıysanız Ağva Dolunay Partilerini bu yaz sakın kaçırmayın ! parti duyurularımız için internet sitemizi ve facebook sayfamızı takip edin.

*Ağva Dolunay Partileri bir Explore Ağva organizasyonudur.