Doğa Yürüyüşleri

Nehirler ve ormanlarla çevrilli bir sahil kasabası Ağva. Bu şanslı coğrafyada şehrin stresinden uzaklaşabilmeniz için yürüyüş rotalarını her yıl sizin hazırlıyor ve haritalandırıyoruz. Yürüyüşleriniz için Türkiye'nin en iyi turistik karikatür gezi haritası olan Explore Ağva haritamızı resepsiyonumuzdan istemeyi unutmayınız.

Kilimli Parkuru : Orta zorluk derecesinde 6,5 kmlik bu parkur hakkında detaylı bilgiye exploreagva.com sayfamızın rehberler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kurfallı Orman Parkuru: Robin's Nest'in hemen karşı kıyısında Kurfallı Köyü sınırında yer alan meşe ve kestane ormanları parkuru her mevsim keyifle yürüyebileceğiniz orman patikalarından oluşuyor. Yöre halkı mantar zamanı bu ormanlarda mantar toplamaya çıkıyor.

Dudubayırı Tepesi : Robin's Nest'in hemen arkasındaki tepede yürüyüş yapmak isterseniz Karaağaç Caddesi'ndeki patikalardan ormana giriş yapabilirsiniz.

Hacıllı Parkuru : Parkur yürüyüşüne Ağva'nın 17 km uzağındaki Hacıllı Köyü'nden başlanıyor. Göksu Nehri'nin kıyısından Hacıllı Şelalelerine gidiş dönüş 4 km . Parkur detaylarına exploreagva sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

*Parkurlarımızı Wikiloc trail uygulamasını mobil telefonlarınıza indirerek online rehber eşliğinde yürüyebilirsiniz.